Szentendre lakossága a török kiűzését követően fokozatosan nőni kezdett. A 17. században nagy számban horvátok és szerbek érkeztek a településre és a környező területekre. A 19. századra Szentendrén a falusias jelleg háttérbe szorult, az infrastruktúra és a közigazgatás fejlődött, így ez lehetővé tette, hogy Szentendre végre városként kezdjen működni.
Bár a 19. század végéig Szentendre az ország legkisebb települései közé tartozott, lakossága mégis nőtt, folyamatosan terjeszkedett a környező területekre, mint pl. Szarvashegy felé.
Szentendre lakossága ma
Szentendre népessége a 2015-ös népszámlálási adatok alapján 25 542 fő volt. A városban túlnyomó többségben magyarok laknak, kb. 90 %-ban. Jelentős kisebbségnek a németek számítanak, őket követik a cigányok, a szerbek és a horvátok. Kisebb számban élnek lengyelek, románok, szlovákok, görögök és ukránok is a településen.
Szentendre lakosságának vallási megoszlása
A 2011-es népszámlálási adatok szerint Szentendre lakosságának nagy része, 35 %-a, római katolikus vallású. Ezt követi a református vallás majdnem 10 %-al, majd az evangélikusok (1,5 %), a görög katolikusok (0,6 %) és a zsidók (0,2 %).
Bővebben a Szentendre történetéről a következő cikkben olvashatsz!